Terapia Shiatsu
Tai Chi Chuan
  Dla kogo jest Tai Chi
  Zajęcia, warsztaty
  Ceny i rezerwacja 
  Galeria zdjęć
Zabiegi Reiki
Inne terapie
Kursy, zajęcia stałe
Akademia IDAO
Artykuły
Galeria zdjęć
Polecani terapeuci
Linki
Kontakt
 
 
 
Dla kogo jest Tai Chi
 
Codzienny stres, pośpiech, pogoń za wszystkim co dała nam cywilizacja, często zły tryb życia jaki sobie obraliśmy, przyczynia się do tego, że po pewnym czasie czujemy się zmęczeni fizycznie
i psychicznie. To wszystko rzuca cień na to, co dzieje się z naszym ciałem oraz z naszym wnętrzem i otoczeniem.
Coraz częściej pojawiają się napięcia, bóle mięśni, stawów, ogólne fizyczne wyczerpanie,
a w skrajności może dojść do choroby i niedomagania. Dopiero wtedy zaczynamy zastanawiać się dlaczego tak się dzieje. Jak temu zaradzić? Często najprostszym wg nas sposobem jest farmakologia, która jest tak szeroko propagowana w mediach i reklamach, przez ludzi, którzy czerpią z tego korzyści. Czy to jest rozwiązanie wszystkich naszych problemów?

Musimy wiedzieć, że do prawidłowego funkcjonowania nasz organizm potrzebuje spokoju, odpoczynku, odpowiedniego odżywiania, jak również ruchu, aktywności fizycznej. Aby móc zapobiegać złym stanom musimy nauczyć się rozpoznawać pierwsze symptomy niedomagań.
Ludzie przez wieki szukali i wdrażali różne formy systemów usprawniających ciało i umysł. Niejednokrotnie podpatrując naturę, obserwowali jak ona sobie radzi z problemami. Poszukiwali eliksiru na zdrowie i długowieczność.
Jednym z takich systemów jest stworzone przez ludzi wschodu Tai Chi.

Pomimo tego, że Tai Chi jest sztuką walki i zostało stworzone głównie do samoobrony, jego dobroczynny wpływ na zdrowie i samopoczucie jest coraz bardziej doceniane i potwierdzane przez osoby praktykujące na całym świecie.

Trening Tai Chi ma pozytywny wpływ nie tylko na ciało, ale również na umysł.
Praktykować je mogą wszyscy bez względu na wiek i warunki fizyczne:
- osoby, które chcą usprawnić swoje ciało, skorygować sylwetkę, pozbyć się bólów, dolegliwości, napięć, poprawić funkcjonowanie wszystkich organów, zwiększyć odporność i wytrzymałość,
a przez regularną praktykę, nawet doprowadzić do wyleczenia wielu chorób;
- poszukujące harmonii, spokoju, relaksu i odprężenia;
- chcące poznać głębiej samych siebie, swoje możliwości, nauczyć słuchać ,, głosu ciała”;
- pragnące poznać wielowiekowa filozofię i praktykę wschodu, która była i jest nadal źródłem wiedzy dla wielu dziedzin takich jak np. medycyna;
- dla osób zainteresowanych aspektem obronnym, trening pozwoli poznać i praktykować jeden
z najskuteczniejszych systemów samoobrony.

Ważnym aspektem praktyki jest również to, że nie obciążamy swojego ciała forsownym treningiem jaki jest praktykowany w wielu stylach zewnętrznych sztuk walki, jak również we współczesnych formach treningowych i rekreacyjnych. Wiec osoby o mniejszej kondycji, sile i wytrzymałości, również mogą praktykować Tai Chi, usprawniając tym samym swoje ciało, osiągając niejednokrotnie niesamowite rezultaty.
 
 
©Terapia-Wschodu.pl
Created by
HARMONICA

Kontakt:  885 697 332 
        
terapia-wschodu@wp.pl